Lifestyle

10 najlepších biohackingových aplikácií na mobil, ktoré zmenia tvoj život k lepšiemu!

Biohacking je životný štýl ktorý ovplyvňuje všetky aspekty nášho života. Existujú rôzne techniky, suplementy a triky v rámci biohackingu. Jedným z nových trendov , pokiaľ ide o zlepšovanie samého seba, je použitie rôznych biohackingových aplikácií na monitorovanie rôznych aktivít v našom živote. Poďme sa pozrieť na tie najlepšie.

 

F.lux

F.lux je aplikácia ktorá prispôsobí jas na monitore podľa denného času. Toto prispôsobenie je najdôležitejšie popoludní a v noci. Ak používaš notebook alebo mobil pred spaním, je dôležité vedieť že svetlo vychádzajúce z týchto zariadení môže narúšať spánkový cyklus. Po inštalácii f.lux preverí tvoju lokalitu a plynule zmení farbu displeja na „teplejšie“ farby v popoludní. Aplikácia je nastavená na redukovanie bielej a modrej farby večer a v noci. Ako každý biohacker vie, je veľmi dôležité redukovať toto svetlo aby sme zaspali skôr a mali dlhšiu fázu hlbokého a rem spánku.

 

CENA : Zdarma

 

Inner Balance

Inner Balance je aplikácia vyrobená spoločnosťou hearth Math. Vynálezcovia tejto aplikácie tvrdia, že zlepšuje schopnosť sústrediť sa o 24 percent, zlepšuje spánok o 30 percent, znižuje podráždenosť, únavu a depresiu. Inner balance meria variabilitu srdcového tepu (heart rate variability), naučí ťa techniky odbúravania stresu, a predkladá ti výzvy. Taktiež meria tvoj progres , čo sa týka tréningu zmeny emočného stresu na emočnú vyrovnanosť silou vôle.

CENA: 159 dolárov

 

 

Stress detective

Stress detective je aplikácia navrhnutá jednou z najnámejších spoločností zaoberajúcich sa biohackingom a dlhovekosťou, Bulletproof coffee. Táto aplikácia taktiež monitoruje variabilitu srdcového tepu. Avšak budeš si musieť kúpiť merač srdcového tepu, čo je hrudný pás ktorý prenáša tzv. RR intervaly (RR Interval je interval od jednej R vlny ku ďalšej r VLNE- jeden kompletný srdcový cyklus). Stress detective ti ukáže hodnoty stresu okamžite, v reálnom čase. Taktiež dokáže monitorovať kroky, kalórie a teplotu s tzv. health patch.

CENA: cca 2,54 dolára

 

Quantified Mind

Quantified mind je app-ka ktorá tvrdí, že môže zmerať mnoho tvojich kognitívnych zručností. Pracovná pamäť, reakčný čas, exekutívna funkcia, Quantified mind preverí všetky tieto zručnosti. Nie je to iba appka, ale aj dotazník kde sa môžeš zapájať v rôznych experimentoch a takisto si vytvárať vlastné.

PRICE Free

Lumosity

Lumosity ti prináša denné cvičenia na mozog. Tvrdí, že zostrí tvoje pamäťové schopnosti, flexibilitu, pozornosť , schopnosť riešenia problémov a rýchlosť procesovania nových informácií. Lumosity môže spracovať vedecké úlohy tak, že sa z nich stanú zábavné hry.

CENA: Zdarma

 

 

 

 

 

 

Reporter

Reporter je veľmi zaujímavá appka, ktorá ti bude zasielať náhodné dotazníky počas dňa. Tieto dotazníky ti pomôžu pochopiť niektoré procesy ktoré sa odohrávajú v tvojom tele. CENA: 3.99 dolárov

 

 

Rescue time

Ako už názov napovedá, rescue time app sa zameriava na time management. Ponúka “software na monitorovanie a blokovanie rozptýlenia” na Internete. Rescue time bude onitorovať tvoj čas strávený používaním aplikácií, webstránok, a špecifických dokumentov. Taktiež ti pripraví detilné reporty, a môže ti pomôcť postrážiť čas aj offline.

CENA: 9 dolárov /mesačne

Headspace

Headspace je appka ktorá sa zameriava na meditáciu. Mala by ti pomôcť cítiť sa viac všímavý a menej stresovaný. Headspace ti ponúka viac druhov rôznych meditácií – ranné meditácie, večerné meditácie, predtréningové meditácie. Ide o platenú appku.

CENA:1 alebo 2- týždňový free trial, potom 12,99 dolárov mesačne , alebo 69,99 dolárov ročne.

 

Sleep cycle

Názov hovorí za všetko. Sleep cycle je aplikácia, ktorá ti pomôže znovuobnoviť cirkadiánny rytmus. Ak tráviš priveľa času doma, tento cirkadiánny cyklus môže byť narušený. Aplikácia takisto trackuje krajiny s najlepšou a najhoršou kvalitou spánku, krajiny s najviac chrápajúcimi ľuďmi 😀 , alebo krajiny kde sa najviac ľudí prebúdza skoro ráno.

CENA :Zadarmo, poprípade prémiová verzia za 29,99 dolárov ročne

 

Om Vana

Om Vana je ďalšia mobilná aplikácia ktorá pomôže s meditáciou. Obsahuje masívnu knižnicu rôznych typov meditácií. Môžeš si v nej skombinovať rôzne typy meditácií s rôznymi hudobnými stopami.

CENA: 9,99 dolárov mesačne , alebo 99 dolárov ročne, alebo 179 dolárov na 2 roky, alebo 499 dolárov doživotne.

 

Čo si z toho vziať?

Myslím si, že monitorovanie a vyhodnocovanie všetkých aktivít v našom živote je kľúčom k úspechu, či už v pracovnom ale i súkromnom živote. Ak máš tie správne nástroje a metriky, vidíš či sa v danej činnosti zlepšuješ alebo nie. Pokiaľ ich nemáš, ide stále iba o tvoj subjektívny odhad, a aj o tom je biohacking – výsledky treba merať , a to nielen v práci.

Chceš si zlepšiť spánok? Stiahni si appku Sleep cycle. Nemáš dostatok času pre svoj nový biznis? Vyskúšaj Rescuetime, a pravdepodobne zistíš, že príliš veľa času denne premárniš , a tento čas by sa dal využiť na prácu na svojom biznise. Cítiš sa stresovaný? Začni používať stress detective, alebo sa nauč meditovať s Headspace. Určite si nájdeš na webe aplikáciu, ktorá presne vyhovie tvojim požiadavkám.

Ak nemáš záujem o aplikácie a chceš vypnúť ponúkame ti našu kávu s Ashwagandhou 🙂 

VAROVANIE: Informácie uverejnené v článku sú iba názorom autora a slúžia na zabavenie a informovanie. Tieto informácie nie sú mienené ani predpokladané ako náhrada odbornej lekárskej pomoci. Predtým, ako niečo kúpite, skontrolujte, či je to v súlade s našou súčasnou legislatívou.