Doplnky výživy, Nootropiká, Strava

Okinawská diéta : overený recept na dlhovekosť !

Vedeli ste, že Japonci sa sto rokov dožívajú častejšie ako ktorýkoľvek iný národ na svete? Okrem toho, takmer nikto tu netrpí obezitou. Najlepšie sú na tom obyvatelia Okinawy. Má to svoje príčiny, okrem iného napríklad stravovanie či dôvera v liečivú silu rôznych bylín a húb. Za skvelý stav svojho tela, ale aj svojej mysle vďačia Okinawskej diéte.

Okinawská diéta ako zaručený recept na dlhovekosť a zdravie

Okinawská diéta je skvelým receptom na dlhovekosť a zdravie. Obyvateľom Okinawy sa oblúkom vyhýbajú aj rôzne choroby, vrátane cukrovky či rakoviny. Takmer nikto tu nemá vysoký cholesterol. Málokedy ich trápia aj ochorenia, ktoré sa v iných kultúrach bežne spájajú so starobou, napríklad Alzheimerova choroba.

Ako to teda robia? Okinawská diéta spočíva v tom, že obyvatelia mesta jedia aspoň trikrát týždenne rybu, morské riasy a rôzne morské plody. Väčšinu ich jedálnička však tvorí rastlinná strava. Jedia potraviny bohaté na bielkoviny, najmä veľa strukovín. Majú v obľube sóju a tofu, ovocie a zeleninu. Ovocie, ktoré je súčasťou ich jedálnička, je bohaté na vitamín C. Aj ten totiž prispieva k dlhovekosti Okinawčanov. Jedlo, ktoré jedia, obsahuje len minimálne množstvo tuku a kalórií. Zato je však bohaté napríklad na vlákninu. Pre Okinawčanov jedlo neslúži len na nasýtenie. Strava je pre nich formou liečby.

Niektorým sa môže zdať, že je Okinawská diéta príliš prísna. Jej súčasťou totiž nie je žiaden pridaný cukor. Aj mliečne výrobky, ryžu či cestoviny konzumujú Okinawčania len veľmi zriedkavo. Málokedy jedia aj mäso. Len z času na čas si doprajú trochu bravčového mäsa. K dlhovekosti Okinawčanom dopomáha aj to, že takmer vôbec nepijú alkohol. Len občas si doprajú nejaký ten drink. Zato však v rámci Okinawskej diéty nešetria bylinkami a zdravými koreninami, napríklad kurkumou. Samozrejme, zabúdať netreba ani na to, že si treba denne dopriať dostatok pohybu. Bez toho ani tá najúčinnejšia diéta nie je to „pravé orechové“.0

Neoddeliteľnou súčasťou Okinawskej diéty je tradičná medicína, vrátane liečivých húb

Okrem toho, o svoje zdravie dbajú aj za pomoci tradičnej čínskej medicíny. Pevnou súčasťou Okinawskej diéty je množstvo liečivých bylín. Už tisícročia však poznajú aj tajomstvo liečivých húb, napríklad lion´s mane, reishi, šitake či chaga. Tie sú súčasťou aj našej kávy.

V káve Super Health Coffee nájdete napríklad hubu reihsi. Tá je známa pestrou škálou pozitívnych účinkov. Napríklad, podporuje imunitu a zlepšuje náladu. Forest Mix Coffee zas obsahuje chagu, ale aj koralovec ježovitý ( známy aj ako lion´s mane). Ten posilňuje mozog a chráni telo pred rôznymi chorobami. Za vyskúšanie jednoznačne stojí aj káva Triple Energy Coffee s obsahom ženšenu, karnitínu a schizandry.